ruzad.gg.jpg

AKILLI TASARIM

HALOGRAFİK ZAMAN

YAŞAMA SEVİNCİ

İNANÇ GENİ

TESİRLERİN YAŞAMDAKİ ROLÜ

YAŞAMIN ESTETİĞİ

NLP ve ESMA'ÜL-HÜSNA

ALEM = İNSAN-1 KEBİR = ULU İNSAN

MELEKLER

AKILLI TASARIM


solyaz_l_i_aret.s.jpg

kelebek.01.2_1_.jpg

KRAL KELEBEK

_r_mceka__.jpg

ÖRÜMCEK AĞINDA SU DAMLALARI

kakt_s.jpg

KAKTÜS ÇİÇEKLERİ

mercanlar.jpg

MERCANLAR

tanriningozu.1_1_.jpg

TANRI'nın GÖZÜ BULUTSUSU

ruzad_amblemi.kk.jpg

BİLİM ÜZERİNE TARTIŞMALAR:

19. yüzyılın ortalarında dek, bilim adamlarının büyük bölümü doğayı incelediklerinde burada Yaratıcı'nın kanıtlarını görürlerdi.

19. yüzyılda ise bir zihinsel kayma oldu ve "ateizmin dünya görüşü" denilebilecek "materyalist felsefe", bilimlere empoze edildi.

Marx bunu "sosyal bilimler"e, Darwin ise "doğabilimleri"ne yaptı.

Freud aynı işi psikolojide gerçekleştirdi. Nietzsche de çıktı "Tanrı öldü" dedi.

Sandılar ki materyalizm bir gerçektir ve bilim de bunu doğrulamaktadır. Ama günümüzde materyalizmin bu temel dayanakları çatırdamaktadır.

Marx ve Freud zaten çoktan gözden düşmüştür. Sıra Darwinizm'de. Ve Darwinizm, birileri onu yıkmak istediği için değil, bilimsel kanıtlarla çeliştiği için kriz içindedir.

ruzad_amblemi.kk.jpg

AKILLI TASARIM KURAMI:

"İnteligent Dizayn" (Akıllı Tasarım) akımı, 90'lı yıllarda ABD'de gelişmiş bir bilimsel kuramın ve onu savunan hareketin adıdır. Bu kuram, "Evrendeki ve canlılardaki hassas düzen ve karmaşık tasarım nasıl ortaya çıktı?" sorusuyla ilgilenmektedir.

19. yüzyıl materyalist kuramcıları, bu soruya "Madde her şeyi kendi kendine yarattı!" cevabını vermişlerdi. Akıllı Tasarım, bu cevabın yanlış olduğunu söylemekte ve şöyle demektedir:"Hayır, burada o kadar karmaşık bir tasarım var ki, bunu ancak bir Akıl yapmış olabilir".

Bunu şöyle örneklemek olasıdır: Bir mağaraya girdiğinizde etrafta toz toprak ve dağınık taşlar görürseniz, "Bunlar böyle zaman içinde kendi kendine şekillenmiş" diyebilirsiniz.

Ama mağaranın orta yerinde görkemli bir heykel bulursanız, anlarsınız ki bu doğal etkenlerin ve rastlantıların eseri değildir. Tasarlanmıştır. Tasarlayanı hiçbir zaman görmeseniz de bilirsiniz bunu!

İşte Akıllı Tasarım kuramını savunan bilim adamları diyorlar ki, "Canlılık böylesine bir şeydir, rastlantının ürünü değildir!"

Bir ateisti veya kuşkucu bir insanı ikna edecek olan, inanan veya inanmayan her insanın kabul ettiği ortak kriterlere dayalı kanıtlardır. Bilimin gösterdiği, canlıların tasarlanmış olduğudur.

Bu tasarımcının kim olduğu sorusuna bilim bir cevap veremez, çünkü bu, bilimin ulaşamadığı, madde-ötesi varlık alanıyla ilgili bir sorudur.

tanrinineli-nasa-_12km-n_tron_ydz_1700_ya_-_17bin___ky_l.jpg

TANRI'nın ELİ NÖTRON YILDIZI

NASA tarafından Chandra-Röntgen Gözlemevi'nde fotoğraflanan 17 bin ışık yılı uzaklıktaki bu nötron yıldızın şekli bir ele benzemekte. Çapı 12 km olan yıldızın 1700 yaşında olduğu hesaplanmış.(2009)

ruzad_amblemi.kk.jpg

solai_aret.s.jpg

NASA tarafından 2003 yılında uzayda çekilmiş bu muhteşem bulutsuya da "Tanrı'nın Gözü" adı verilmiştir.


Burada o kadar karmaşık bir tasarım var ki, bunu ancak bir "Akıl" yapmış olabilir!

ANA SAYFA

ruzad@ruzad.org